Jak zwiększyć zarobki na stronie lub blogu z adTukti?

Jak zwiększyć zarobki na stronie lub blogu z adTukti?

Jeśli jesteś Wydawcą (posiadasz stronę internetową lub bloga) i chcesz zwiększyć swoje zarobki koniecznie zapoznaj się z platformą reklamową adTukti. Skorzystaj z tego poradnika, żeby dowiedzieć się jak zwiększyć zarobki na stronie lub blogu z adTukti. Przede wszystkim, żeby zacząć zarabiać na wyświetlaniu reklam w adTukti, musisz dodać kanał reklamowy.

1. Jak dodać kanał reklamowy w adTukti?

1. Lista kanałów reklamowych

Po zalogowaniu do panelu administracyjnego adTukti:

adTukti - Strefa Wydawcy - Kanały Reklamowe
adTukti – Strefa Wydawcy – Kanały Reklamowe
 1. Przede wszystkim w lewym menu głównym w Strefie Wydawcy trzeba kliknąć w Kanały reklamowe.
 2. Następnie na stronie z tabelą wyświetlającą kanały reklamowe należy kliknąć w przycisk Dodaj kanał reklamowy, który znajduje się z prawej strony nad tabelą.

2. Dodawanie kanału reklamowego w adTukti (ustawienia podstawowe)

Znajdujesz się na stronie Dodawanie kanałów. Tutaj możesz szybko i prosto dodać nowy kanał reklamowy. W tym celu należy kolejno:

adTukti - Strefa Wydawcy - Dodawanie Kanałów - Ustawienia podstawowe
adTukti – Strefa Wydawcy – Dodawanie Kanałów – Ustawienia podstawowe
 1. Przede wszystkim trzeba wybrać Kategorię, wpisując w pole tekstowe nazwę kategorii, np. komórki. Po kilku wpisanych literach widzimy podpowiedzi, które umożliwiają wybranie najbardziej dopasowanej do tematyki naszej strony kategorii reklam.
 2. Ponadto warto wpisać też Nazwę kanału, która pomoże zidentyfikować kanał na przykład w statystykach.
 3. Po uzupełnieniu formularza należy kliknąć przycisk Zapisz.

2. Jak zwiększyć zarobki na stronie lub blogu poprzez link reklamowy w adTukti?

1. Co to są linki reklamowe, produkty i reklamy?

Link reklamowy w adTukti to zwykły link prowadzący do wybranej kategorii produktów lub reklam dostępnych w markecie Tukti.

Produkty są pobierane od Reklamodawców posiadających sklepy internetowe za pomocą plików .xml. Więcej o tym w artykule: Jak dodać plik produktowy (.xml) w adTukti?

Reklamy usług, produktów lub sklepów są tworzone przez Reklamodawców i są wyświetlane w markecie Tukti w wybranej kategorii. Więcej o tym w artykule: Jak dodać reklamę CPS sklepu w adTukti?

Użytkownik, po kliknięciu w link reklamowy, zostaje przekierowany na stronę marketu Tukti. Jeżeli dokona zakupu (CPS), wykona określoną czynność (CPA / CPL) lub kliknie w reklamę (produkt) rozliczaną za kliknięcie (CPC), do Twojego konta zostanie doliczona odpowiednia kwota prowizji.

2. Jak zarabiać na własnej stronie lub blogu poprzez link reklamowy?

Link reklamowy możesz:

 • używać na stronie lub blogu dowolną ilość razy;
 • umieszczać na swojej stronie lub blogu linkując dowolne elementy na przykład:
  • odnośniki w menu głównym, stopce, treści
  • tapetę pod stroną lub blogiem
  • pop-up lub pop-under
  • baner pływający
  • boks wysuwający się gdy użytkownik dociera do końca artykułu
  • reklamy w grach i filmach
 • używać do tworzenia własnych reklam graficznych, video lub tekstowych (banery mogą być wykonane w dowolnych rozmiarach i dowolnej technologii)

3. Jak zarabiać nie mając własnej strony ani bloga?

Zauważ że z linkiem reklamowym możesz zarabiać w internecie nawet jeśli nie posiadasz własnej strony internetowej czy bloga, poprzez polecanie produktów, kategorii lub całego marketu Tukti.

Link reklamowy możesz bowiem:

 • umieszczać wielokrotnie w treści pisanych przez siebie artykułów lub recenzji
 • wysyłać w mailingu lub newsletterze
 • zamieszczać na forach i w komentarzach
 • dodawać na innych stronach, blogach lub portalach społecznościowych.

4. Jak znaleźć lub stworzyć własny link reklamowy?

Żeby użyć linku wygenerowanego w trakcie tworzenia kanału reklamowego lub w celu stworzenia własnego linku w oparciu o identyfikator tego kanału należy:

 adTukti - Strefa Wydawcy - Kanały Reklamowe - Linki reklamowe

adTukti – Strefa Wydawcy – Kanały Reklamowe – Linki reklamowe
 1. Przede wszystkim w lewym menu głównym w Strefie Wydawcy trzeba kliknąć w Kanały reklamowe. W tabeli ze stworzonymi kanałami reklamowymi widać więc wszystkie potrzebne nam informacje. Ponadto w menu w Strefie Wydawcy dostępna jest również Instrukcja instalacji dla poszczególnych kanałów reklamowych. Również w tabeli z kanałami w ostatniej kolumnie Opcje klikając Wybierz -> Instalacja dotrzemy do instrukcji instalacji, tym razem dla wybranego w tabeli kanału.
 2. Link reklamowy do wybranej kategorii w markecie Tukti.
 3. Identyfikator kanału reklamowego potrzebny do tworzenia własnych linków reklamowych.
 4. Nazwa kanału
 5. Kategoria

Standardowo po utworzeniu kanału możesz skopiować gotowy link do wybranej kategorii, ale możesz też skopiować identyfikator kanału reklamowego i dokleić go do linku strony głównej marketu Tukti lub linku konkretnego produktu.

Na przykład:
Identyfikator kanału reklamowego, np.:
9f2rbcmn1urco
Link reklamowy do kategorii, np.:
https://www.tukti.pl/dom-i-wnetrze#9f2rbcmn1urco
Link reklamowy do produktu, np.:
https://www.tukti.pl/dom-i-wnetrze/tekstylia-do-domu/posciel/posciel-160×200-bawelniana-kotek-na-dobranoc-kotek-01-carbotex-carbotex-a5902022948665-5bd7a43a-1568-4f7a-8c3d-2ed196af78dc#9f2rbcmn1urco
Link reklamowy do marketu, np.:
https://www.tukti.pl/#9f2rbcmn1urco

5. Jakie są różnice między linkiem reklamowym a linkiem polecającym?

Zwróć uwagę na to, że link reklamowy różni się od linku polecającego, ponieważ:

Link reklamowy służy do polecania kupujących poprzez reklamowanie marketu Tukti. Tak więc link reklamowy wykorzystuje identyfikator stworzonego w panelu kanału reklamowego i kieruje do kategorii w markecie Tukti.

Link polecający służy do polecania Wydawców i Reklamodawców poprzez reklamowanie platformy reklamowej adTukti. Tak więc link polecający wykorzystuje Twój identyfikator użytkownika i kieruje do rejestracji nowego użytkownika w adTukti. Potem taki użytkownik może stać się Wydawcą, Reklamodawcą albo jednym i drugim. Link polecający jest dostępny po zalogowaniu i wybraniu w lewym menu: Program Partnerski -> Jak to działa?

Na przykład:
Identyfikator kanału reklamowego, np.:
9f2rbcmn1urco
Link reklamowy, np.:
https://www.tukti.pl/dom-i-wnetrze#9f2rbcmn1urco
Identyfikator użytkownika, np.:
o4rjhjeyzlv
Link polecający, np.:
https://www.adtukti.pl/account/users/register#o4rjhjeyzlv

3. Jak zwiększyć zarobki na stronie lub blogu poprzez skrypt reklamowy w adTukti?

1. Co to jest skrypt reklamowy i boks reklamowy w adTukti?

Skrypt reklamowy przeznaczony jest dla właścicieli stron i blogów, którzy chcą wyświetlać reklamy bezpośrednio na swojej stronie lub blogu, podobne do reklam AdSense prezentowanych przez Google.

Pamiętaj, że kliknięcie w produkt lub reklamę w boksie reklamowym, wyświetlanym na stronie lub blogu przez skrypt reklamowy, przenosi użytkownika bezpośrednio na stronę Reklamodawcy. Natomiast kliknięcie w link reklamowy, przenosi użytkownika najpierw do marketu Tukti, a dopiero stamtąd użytkownik może przejść bezpośrednio na stronę Reklamodawcy.

Poniżej wygląd przykładowego boksu reklamowego z produktami z kategorii Telefony i akcesoria:

 adTukti - Strefa Wydawcy - Kanały Reklamowe - Boks reklamowy
adTukti – Strefa Wydawcy – Kanały Reklamowe – Boks reklamowy

2. Ustawienia boksu reklamowego

Przede wszystkim musisz mieć dodany kanał reklamowy o czym pisałem na początku tego artykułu. Teraz przechodzimy do edycji ustawień boksu reklamowego.

 1. Jeśli jesteś w trakcie tworzenia nowego kanału wystarczy przejść do zakładki ustawienia boksu reklamowego. Jeśli masz już stworzony kanał reklamowy, to w lewym menu głównym w Strefie Wydawcy trzeba kliknąć w Kanały reklamowe. Następnie przy wybranym kanale w tabeli z kanałami w ostatniej kolumnie Opcje klikamy Wybierz -> Edycja.
 2. Wyświetlanie wybranych reklam lub produktów. Mamy to do wyboru 5 wariantów:
  1. Domyślne (reklamy lub produkty). Domyślne czyli wybierane przez system.
  2. Domyślnie (tylko produkty)
  3. Domyślnie (tylko reklamy)
  4. Wybrane reklamy. Tutaj już sami możemy wybrać pojedyncze reklamy z tabeli dostępnych reklam, które można sortować i filtrować po dowolnej kolumnie.
  5. Wybrane produkty. Podobnie jak wyżej, tylko zamiast reklam, wybieramy pojedyncze produkty ze sklepów reklamowanych w Tukti.
 3. Formaty wyświetlane w kanale. Mamy do wyboru 3 warianty:
  1. Graficzne
  2. Tekstowe
  3. Tekstowo-graficzne. Poniżej przykład.
adTukti - Strefa Wydawcy - Dodawanie Kanałów - Boks reklamowy tekstowo-graficzny

adTukti – Strefa Wydawcy – Dodawanie Kanałów – Boks reklamowy tekstowo-graficzny

Pozostałe opcje pozwalają dostosować wygląd boksu reklamowego i są na tyle intuicyjne i dobrze opisane, że nie wymagają dodatkowego tłumaczenia. Możliwości kreatora są ogromne.

3. Instalacja boksów reklamowych na stronie lub blogu

Do skryptu reklamowego, który trzeba wkleić na stronie lub blogu żeby wyświetlać boksy reklamowe, można dotrzeć na trzy sposoby.

 1. Przede wszystkim w lewym menu głównym w Strefie Wydawcy można kliknąć w Kanały reklamowe. W tabeli ze stworzonymi kanałami reklamowymi w kolumnie Skrypt reklamowy widać przy poszczególnych kanałach kody, które należy wkleić na stronę lub bloga.
 2. Ponadto w menu w Strefie Wydawcy dostępna jest również Instrukcja instalacji dla poszczególnych kanałów reklamowych.
 3. Również w tabeli z kanałami w ostatniej kolumnie Opcje klikając Wybierz -> Instalacja dotrzemy do instrukcji instalacji, tym razem dla wybranego w tabeli kanału.

Podsumowując, jeśli chcesz zwiększyć zarobki na stronie lub blogu z adTukti, to masz do wyboru dwa potężne narzędzia do tworzenia reklam. Najlepszy i najbardziej rozbudowany na rynku reklam kreator boksów reklamowych oraz proste, ale jakże skuteczne linki tekstowe, które dają nieograniczoną ilość możliwych zastosowań.

Przeczytaj również: